chapeaus آموزش شهروندخبرنگار اداره برق

chapeaus: آموزش شهروندخبرنگار اداره برق اتوبان روشن لامپ فیلم

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی سیاهچاله‌ها ضعیف‌تر از تصور ما هستند

دانشمندان کشف کردند که میدان مغناطیسی سیاهچاله‌ها ضعیف‌تر از چیزی است که تاکنون تصور می‌شد.

سیاهچاله‌ها ضعیف‌تر از تصور ما هستند

سیاهچاله ها ضعیف تر از تصور ما هستند

عبارات مهم : انفجار

دانشمندان کشف کردند که میدان مغناطیسی سیاهچاله ها ضعیف تر از چیزی است که تاکنون تصور می شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از تک تایمز، دانشمندان در مطالعات خود دریافتند که میدان مغناطیسی سیاهچاله ها آن چنان که تصور می شود، نیرومند نیست. این مطالعه براساس داده های قابل مشاهده جمع آوری شده است از سیاهچاله V404 Cygni انجام شد.

سیاهچاله‌ها ضعیف‌تر از تصور ما هستند

سیاهچاله ها به علت شدت جاذبه گرانشی، ستاره ها را به هم می ریزند و جریان های ماده را تقریبا با سرعت نور منتشر می کنند. با این حال، مطالعه جدید، این اعتقاد را باطل کرده است.

گروهی از اخترشناسان دانشگاه فلوریدا مقاله ای در مجله Science منتشر کرده اند که نشان می دهد که میدان مغناطیسی سیاهچاله ها خیلی قدرتمند نیست.

دانشمندان کشف کردند که میدان مغناطیسی سیاهچاله‌ها ضعیف‌تر از چیزی است که تاکنون تصور می‌شد.

دانشمندان این مطالعه را بعد از دریافت یک وقت نادر جهت اندازه گیری میدان مغناطیسی سیاهچاله ای به نام V404 Cygni انجام دادند. این سیاهچاله 8 هزار سال نوری از زمین فاصله دارد و عرض آن 40 مایل است.

اندازه گیری ها از داده های جمع آوری شده است در سال 2015 زمانی که V404 Cygni در حال انفجار فورانی نادر بود، به دست آمد.

این مناسبت از لنز 34 فوتی تلسکوپ ” Gran Telescopio Canarias” واقع در جزایر قناری اسپانیا رصد شد.

سیاهچاله‌ها ضعیف‌تر از تصور ما هستند

تیم تحقیقاتی دریافت که انرژی مغناطیسی Cygni V404 تقریبا 400 برابر کمتر از چیزی است که قبلا تخمین زده شده است بود.

سنجش V404 Cygni دانشمندان را قادر ساخته است تا راجع به چگونگی کارکرد مغناطیس سیاهچاله ها زیاد بدانند.

دانشمندان کشف کردند که میدان مغناطیسی سیاهچاله‌ها ضعیف‌تر از چیزی است که تاکنون تصور می‌شد.

این سنجش ها و اندازه گیری ها همچنین محققان را قادر می سازد تا این معما را حل کنند که چگونه فوران ذراتی که نزدیک به سرعت نور در حال حرکت هستند، از میدان مغناطیسی سیاهچاله ها خارج می شوند، در حالیکه هر چیز دیگری به داخل آن کشیده می شود.

استیون ایکنبری، یکی از نویسندگان این مطالعه گفت: اندازه گیری های شگفت آور ما مدل های نظری که قبلا در زمینه های مغناطیس نیرومند سیاهچاله ها مطرح شده است بود را دستخوش عوض کردن می کند. ما این انتظار را نداشتیم، ولی اکنون خیلی از چیزهایی که تاکنون فکر می کردیم می دانیم، عوض کردن می کند.

سیاهچاله‌ها ضعیف‌تر از تصور ما هستند

سیاهچاله های کوچکتر، مانند V404 Cygni که فوران ذرات را تولید می کنند، عالی ترین نمونه جهت مطالعه هستند. انفجار آنها ناگهانی و کوتاه مدت هست. به عنوان مثال انفجار V404 Cygni تنها چند هفته طول کشید و انفجار قبلی آن هم در سال 1989 بود.

یافته های این تحقیق، دانش ما را در مورد چگونگی واکنش‌ها ماده در شرایط بحرانی، عمیق تر کرده هست. این دانش همچنین می تواند سیستم های جی پی اس و قدرت همجوشی هسته ای را در آینده گسترش دهد.

دانشمندان بر این باورند که سیاهچاله ها ابعاد مختلفی دارند. ابرسیاهچاله ها آنهایی هستند که میلیون ها تا میلیاردها برابر زیاد از خورشید اندازه دارند. آنها در مرکز همه کهکشان های عظیم حضور دارند و احتمالا در تشکیل و تکامل آن نقش مهمی ایفا می کنند.

نزدیک ترین ابرسیاهچاله نزدیک به 30 هزار سال نوری از زمین فاصله دارد، بنابراین مطالعه میدان مغناطیسی آنها جهت دانشمندان یک چالش بزرگ است.

خوشبختانه V404 Cygni نسبتا نزدیک است و می تواند به دانشمندان یاری کند تا تغذیه سیاهچاله ها و هاضمه کیهانی(cosmic indigestion) را مطالعه کنند.

واژه های کلیدی: انفجار | مطالعه | دانشمندان | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog