chapeaus آموزش شهروندخبرنگار اداره برق

chapeaus: آموزش شهروندخبرنگار اداره برق اتوبان روشن لامپ فیلم

گت بلاگز سیاسی وحدت ملی و نهراسیدن از دشمن از دلایل آزادسازی خرمشهر بود

جانشین فرمانده کل ارتش گفت: اگر امروز فرمانده معظم کل قوا می‌فرمایند خرمشهرها در پیش است مولفه‌های پیروزی در آنها هم همان مولفه‌های پیروزی در عملیات آزادسا

وحدت ملی و نهراسیدن از دشمن از دلایل آزادسازی خرمشهر بود

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان؛ امیر احمدرضا پوردستان جانشین فرمانده کل ارتش پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت سالروز آزادی خرمشهر، اظهار داشت: اسلام و ولایتمداری همه را زیر یک پرچم جمع کرد و حماسه عظیم آزادسازی خرمشهر را رقم زد.
وی افزود: زمانی که شیپور جنگ نواخته شد و رژیم بعث مرزهای ما را درنوردید ملت کشور عزیزمان ایران به ندای حضرت امام(ره) لبیک گفتند و همه لباس رزم پوشیده و راهی جبهه ها شدند.

عبارات مهم : خرمشهر

امیر پوردستان با بیان اینکه در روزهای ابتدایی جنگ ما با شرایط بسیار پیچیده ای روبرو بودیم خاطرنشان کرد: در آن وقت یک جنگ ناهمطراز و نابرابر در حال وقوع بود که یک طرف آن ارتش و سپاه بودند که عمده نیروهایشان در کردستان مشغول درگیری با ضد انقلاب بود و نیروهای سپاه علاوه بر آن در داخل شهرها هم به درگیری با موج ترور و بمب گذاری مشغول بودند. علاوه بر آن کشور ما در تحریم های سخت اقتصادی و نظامی قرار داشت.
جانشین فرمانده کل ارتش ادامه داد: یک طرف این جبهه هم نیروهای بعثی بودند که از وقت روی کار آمدن صدام تمام بودجه هایشان صرف هزینه های نظامی شده است بود و لشکرها و نیروی هوایی قدرتمند درست کرده بود و تمامی کشورهای مرتجع منطقه تجهیزات نظامی و در بعضی موارد نیروی انسانی در اختیار او قرار می دادند. همچنین جهت نخستین بار استکبار شرق و غرب با یکدیگر هم پیمان شده است بودند و در مقابلمان ایستاده بودند.
وی گفت: در آن وقت ما در سنگرهای عراقی ها نقشه هایی را پیدا کردیم که استان خوزستان به کشور عراق الحاق شده است بود مانند همان کاری که امروز داعشی ها می کنند و نقشه قلمرو خود را منتشر کرده اند.
جانشین فرمانده ارتش با بیان اینکه رزمندگان جمهوری اسلامی سیلی محکمی به صدام زدند، گفت: این ضربه رزمندگان اسلام باعث شد که صدام ابهتش شکسته شود و تمام توانش را صرف اشغال خرمشهر کند ولی 34 روز با تحمل تلفات سنگین پشت دروازه های خرمشهر ماند تا بالاخره توانست آن را اشغال کند.
امیر پوردستان خاطرنشان کرد: از همان وقت بود که نیروهای مسلح به فکر آزادی خرمشهر افتادند و طراحان نظامی برنامه ریزی جهت این عملیات را شروع کردند.
وی با اشاره به شاخصه های عملیات بیت المقدس اظهار داشت: این عملیات شاخصه های منحصر به فردی همچون وقت کوتاه جهت آمادگی نیروها و عبور نیروهای پیاده از رودخانه و انتقال گسترده نیرو و تجهیزات داشت که در نوع خود منحصر به فرد است.
امیر پوردستان عامل مهم آزادسازی خرمشهر را نصرت الهی دانست و خاطرنشان کرد: ما خرمشهر را با ایمان به خدا و ولایتمداری آزاد کردیم و وحدت ملی و نهراسیدن از دشمن از جمله دلایل آزادسازی خرمشهر بود و اگر امروز فرمانده معظم کل قوا می فرمایند خرمشهرها در پیش است مولفه های پیروزی در آنها هم همان مولفه های پیروزی در عملیات آزادسازی خرمشهر است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: خرمشهر | خرمشهر | نیروهای مسلح | تجهیزات نظامی | عملیات آزادسازی | امیر پوردستان | ارتش جمهوری اسلامی ایران | خرمشهر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog