chapeaus آموزش شهروندخبرنگار اداره برق

chapeaus: آموزش شهروندخبرنگار اداره برق اتوبان روشن لامپ فیلم

گت بلاگز فرهنگی هنری داستان دفاع مقدس جایگاهش را به خاطره‌نویسی واگذار کرده است

طی سال‌های اخیر حوزه‌هایی مانند داستان کوتاه و رمان در مقایسه با خاطره‌نویسی تولیدات کمتری را داشته هست.

داستان دفاع مقدس جایگاهش را به خاطره‌نویسی واگذار کرده است

به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان به نقل از روابط عمومی ستاد خبری هفدهمین جشنواره گزینش عالی ترین کتاب دفاع مقدس، حمید حسام در گفتگو با ستاد خبری هفدهمین جشنواره گزینش عالی ترین کتاب دفاع مقدس، برگزاری این جایزه را اقدامی مثبت، تاثیرگذار و موج آفرین دانست و افزود: اگر چه ما هیچ ابزاری جهت سنجش تولیدات این حوزه نداریم ولی برگزاری جایزه کتاب سال دفاع مقدس توانسته اشتیاق و انرژی فراوانی میان نویسندگان این حوزه ایجاد کند و کمک کرده تا بتوانیم داشته های خودمان در این عرصه را محک بزنیم و میان اهداف برگزاری این جشنواره و نقطه ای که در آن قرار داریم ارزیابی داشته باشیم.
عضو شورای سیاست گذاری جشنواره گزینش عالی ترین کتاب دفاع مقدس ادامه داد: اگر چه هر سال صورت هایی قدیمی در این جایزه دیده می شوند ولی همچنان فضا جهت حضور جوانان و استعدادهای تازه وجود دارد و گاهی این نسل تازه می تواند در مسابقه با قدیمی ها جلوتر حرکت کنند. این عنوان نیز نشانه پویای و بالندگی این جایزه است.
وی با بیان اینکه جشنواره گزینش عالی ترین کتاب دفاع مقدس بالاترین تراز ادبی موجود در این حوزه است افزود: هر ساله جشنواره های گوناگونی در زمینه کتاب در کشور برگزار می شود ولی هیچ یک از آنها به صورت تخصصی در به حوزه آثار مکتوب دفاع مقدس نمی پردارد. همین جشنواره نیز با وجود اینکه طی سال های قبل به صورت مستمر برگزار می شد و نویسندگان هم وظیفه خود را می دانستند و با دبیرخانه دایمی ارتباط داشتند، مدتی است دچار وقفه در برگزاری شده است و یکی از معدود بسترهای رویت این دست از آثار را نیز مسدود کرد.
وی افزود: اگر چه در سال های ابتدایی برگزاری این جایزه، کمیت آثار در آن زیاد مورد توجه بود بوده ولی به تدریج کمیت گرایی در آن به سوی کیفیت گرایی حرکت کرد تا جایی که امروز هیچ کس نمی تواند ادعا کند که ما به دنبال کار کمی در این جایزه هستیم.

عبارات مهم : جایزه

بر همین اساس و بر مبنای قضاوت های این جایزه می توان بیان کرد که طی این سال ها بعضی از شاخه های مانند خاطره نویسی فضای جدی رقابتی در کشور داشته ولی حوزه هایی مانند داستان کوتاه و رمان در مقایسه با خاطره نویسی به باعث نوع نگارش آن تولیدات و مسابقه جدی کمتری را داشته هست. همچنین کشف فقر محتوایی موجود در کتاب های کودک و نوجوان با عنوان دفاع نیز از دل قضاوت های این جایزه قابل احصا شده است است.


انتهای پیام/

واژه های کلیدی: جایزه | قضاوت | برگزاری | جشنواره | داستان کوتاه | داستان کوتاه | رمان | خاطره نویسی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog