chapeaus آموزش شهروندخبرنگار اداره برق

chapeaus: آموزش شهروندخبرنگار اداره برق اتوبان روشن لامپ فیلم

گت بلاگز ورزشی پرونده علی منصوریان در دادگاه صاحبان مهم استقلال

شکست استقلال در برابر العین تبعات زیادی را جهت فوتبال کشور عزیزمان ایران و هواداران اسقتلال به همراه داشت و این عنوان در حال حاضر سوژه روز جهت خاک خورده های

پرونده علی منصوریان در دادگاه صاحبان مهم استقلال

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزش گروه تحریریه سایت جوان تیم فوتبال استقلال در آخرین دیدار خود در مسابقه های لیگ قهرمانان آسیا وقت مناسب افزایش را از دست داد و در برابر العین با نتیجه عجیب 6 بر 1 بازی را به حریف اماراتی واگذار کرد و این در حالی بود که بازی رفت را با حساب 1 بر صفر در ورزشگاه آزادی به سود خود به آخر برده بود.
علی رضا منصوریان از دید کارشناسان استقلال به عنوان متهم ردیف اول این اتفاق قلمداد شد و بعضی وی را در حد و اندازه استقلال ندانستند.

عبارات مهم : العین

در برابر علی منصوریان در آخر بازی اشاره کرد که این تیم نیاز به چند بازیکن تراز بین المللی دارد و باید تقویت شود.
محکمه کارشناسان استقلال در گزارش ذیل پرونده این شکست را مورد بررسی قرار می دهد تا مسئله مهم این اتفاق حل شده است و مقصر مهم معرفی شود.
باخت به امارات آنهم با این تعداد گل یک رکود بی سابقه از علی منصوریان بود که شاید غرور ملی خیلی ها را جریحه دار کرد، هر چند فوتبال نتیجه های غیر قابل آینده نگری زیادی دارد و باید این عنوان را از لحاظ فوتبالی طبیعی تر جلوه داد.
اشتباه منصوریان در گزینش کادر فنی ضعیف عامل مهم ناکامی است


پرویز برومند راجع به شکست سنگین استقلال برابر العین اظهار داشت: درست است که این بازی عملکرد منصوریان را زیر پرسش برد ولی به هر حال فکر می کنم استقلال در طول فصل، بد نتیجه نگرفت و تجربه کم سرمربی اش برابر العین کار دست این تیم داد. یک مربی زمانی که سوت نخستین تمرین تیمش را می زند، باید فکر روز آخر هم باشد و با تفکر جهت این تیم بازیکن جذب کند.
وی راجع به اینکه یک مربی چه مدارکی جهت مربیگری نیاز دارد،گفت: مدارک مورد تائید AFC باید در اختیار مربیان قرار گیرد و این مراحل را هر مربی باید بگذراند.
برومند ادامه داد: به نظر من غیبت بعضی بازیکنان و عملکرد ضعیف جایگزین های آن ها از دلایل شکست تاریخی استقلال هست. از طرفی با وجود اینکه امید نورافکن در حال و هوای از بین بردن تیم ملی جوانان از جام جهانی به سر می برد، کادر فنی استقلال در اقدامی عجیب از وی درخواست کرد به امارات برود و جالب اینجاست منصوریان در بازی با العین، یک دقیقه هم به نورافکن میدان نداد.
وی راجع به تجربه کم کادرفنی استقلال گفت: منصوریان مربی باتجربه ای است ولی در بدترین وقت اشتباه کرد و این شکست بدون شک در تاریخ کلوب استقلال به عنوان یک ننگ باقی می ماند.
برومند درمورد بزرگ ترین اشتباه منصوریان در طول فصل اظهار داشت: فکر می کنم ضعف کادرفنی استقلال و استفاده از نفرات ناکارآمد در این کادر، بزرگ ترین اشتباه منصوریان بود.
دروازه بان اسبق تیم فوتبال اسقلال در آخر راجع به اینکه آیا عوض کردن و تحول روی نیمکت سرمربی گری را به سود این تیم می داند یا خیر، بیان کرد: مخالف هر گونه عوض کردن هستم آیا که استقلال بدون درنظر گرفتن دیدار با العین، از لحاظ فنی کیفیت خوبی دارد ولی در بخش مدیریت کلوب استقلال نیاز به عوض کردن و تحول دارد و باید افرادی به این کلوب بیایند که از بدنه استقلال باشند.
منصوریان مراحل مورد نیاز مربیگری در کنار بزرگان را طی نکرد
سیروس دین محمدی راجع به اینکه سرمربی استقلال چه خصوصیاتی باید داشته باشد،اظهار داشت: شرایط سرمربی گری در استقلال گسترده هست. دوره ای مظلومی سرمربی تیم استقلال در کنار پورحیدری بود، قلعه نویی در کنار حجازی کار کرده هست. پورحیدری در کنار رایکف حضور داشت و این روال هر لحظه پیش رفته و همه می دانند شرایط در استقلال چگونه هست. به نظرم منصوریان مربی سخت کوشی است و زحمات زیادی کشیده و در نفت هم که بود به مرحله آسیایی افزایش کرد. اعتقاد دارم هر مرحله شرایط خاص خود را دارد و این مراحل است که تجربه یک مربی را اوج می برد.
وی ادامه داد: در بازی پرسپولیس برابر لخویا، تجربه برانکو علت افزایش تیمش بود و همه دیدند که شاگردان این مربی برابر لخویا به هیچ وجه از لحاظ بدنی کم نیاوردند. به نظر من تجربه در لیگ قهرمانان آسیا اهمیت زیادی دارد. اگر یک مربی باتجربه کنار منصوریان بود، در آن اوضاع سخت می توانست به سرمربی استقلال کمک کند. از طرفی منصوریان باید با ارنج درست ترکیب استقلال، از شکست سنگین تیمش برابر العین جلوگیری می کرد.
دین محمدی افزود: در هر صورت منصوریان زحمت بسیار زیادی جهت استقلال کشیده و این تیم را به عنوان نایب قهرمان لیگ، به آسیا رسانده هست. از آنجایی که سال گذشته مربی استقلال بودم، می دانم مربی گری در این تیم تا چه حدی سخت است.
وی راجع به اینکه یک مربی با چه کارنامه ای باید روی نیمکت تیمی مانند استقلال بنشیند، گفت: نخستین عنوان مهم، بحث تجربه هست. بدون شک دوره های مربیگری که با تدریس مدرسان حرفه ای در کشور عزیزمان ایران برگزار می شود، در زیاد کردن تجربه مربیان کشورمان تاثیرگذار هست. همچنین مربیان ما می توانند از تجربه کی روش استفاده کنند. به نظر من بعد از تجربه، مدرک A آسیا می تواند جهت یک مربی کافی باشد.
پیشکسوت تیم استقلال راجع به اینکه یک مربی چه تجربه ای جهت مربیگری باید داشته باشد،گفت: منصوریان ابتدای فصل را بد شروع کرد ولی به مرور وقت اوضاع بهتر شد. شاید سرمربی استقلال هم انتظار چنین بازی مشکل را نداشت ولی همین باخت جهت وی تجربه شد تا دیگر از این غلط های نکند. اگر منصوریان کمی با تجربه تر عمل می کرد و چیدمان درستی انجام می داد، قطعا چنین شکستی جهت استقلال ثبت نمی شد.
دین محمدی در مورد اینکه منصوریان در طول فصل چه اشتباهاتی داشت، گفت: استقلال باخت سنگینی را مجبور شده است و می توانم بگویم اگر منصوریان به ارنجش دست نمی زد و با مهره هایش زیاد بازی نمی کرد می توانست نتیجه بگیرد. غلط های منصوریان این است که با ترکیبش زیاد بازی می کند. در هر صورت هر مربی غلط های خود را دارد ولی اگر یک مربی تجربه مورد نیاز را نداشته باشد و زیاد ترکیبش را دچار عوض کردن کند، با مسئله مواجه می شود.
مربی سابق استقلال در آخر راجع به اینکه آیا رای به ماندن منصوریان می دهد یا خیر،بیان کرد: این پرسش کلیشه ای است و دوست ندارم به آن جواب بدهم. ما هم روزی در این تیم بوده ایم و به ما گفتند “بفرما خداحافظ”.
منصوریان دردی از استقلال دوا نمی کند
ستار همدانی راجع به باخت استقلال در برابر العین امارات اظهار داشت: در هر صورت باخت در فوتبال وجود دارد. شکست برابر العین، تنها جهت استقلال اتفاق نیفتاده بلکه جهت فوتبال کشورمان این نتیجه رقم خورده هست. تنها چیزی که از این باخت عاید ما می شود، این است که در آینده در نظر داریم چه به دست آوریم. بدون شک اگر از این باخت ها و غلط های درس بگیریم، آن مسئله نمی تواند باخت قلمداد شود ولی اگر درس گرفته نشود قاعدتا باخت ها تکرار می شوند.
وی ادامه داد: تغییرات و تحولات مدیریتی کلوب استقلال موجب شد منصوریان در ابتدای فصل پر سختى ها و آسانى ها عمل کند. ولی در ادامه ثبات دست به دست هم دادند تا استقلال در مسیر خوبی قرار بگیرد و نتیجه های خوبی را رقم بزند. با توجه به این مسئله منصوریان هم توانست نتیجه های مناسبی را کسب کند و به نظرم هواداران و کارشناسان نباید از این باخت تا حدی ناراحت شوند آیا که منصوریان در این فصل با محروم شدن از نقل و انتقالات روی به جوان گرایی آورد.
همدانی در پاسخ به این پرسش که یک سرمربی چه خصوصیاتی باید داشته باشد گفت: مدیریت، روانشناسی، خوب تمرین دادن و شناسایی نقاط قوت و ضعف تیم و حریفش جزو شاخصه های یک مربی هست. البته مربیگری سلیقه ای است و نمی توان گفت یک سرمربی باید تمام خصوصیات را با هم داشته باشد. از طرفی نوع مدیریت در مربیان گوناگون هست. به نظر من مربی جهت اینکه استراتژی را تعریف کند و نقاط ضعف و قوت حریف را بسنجد، در ابتدا باید نقاط قوت و ضعف تیم خود را تقویت کند. همانطور که دیدید منصوریان در مورد ارنج تیمش ضعیف عمل کرده است و به نظرم وی باید بعضی از ضعف ها را بپذیرد. درست است که استقلال در بازی برابر العین، بازیکنانی مانند ابراهیمی، نورافکن، اسماعیلی را در اختیار نداشت ولی منصوریان باید بپذیرد که چیدمان بازیکنانش ایراد داشت و اگر در مورد ارنج تیمش زیاد فکر کرده بود، 8 بازیکن تدافعی را در زمین قرار نمی داد. بعضی بازیکنان در پست های غیر تخصصی به میدان رفتند و این مسئله را هم باید بدانیم که با یک هفته تمرین کردن نمی توان ترکیب مناسبی از بازیکنانی که در پست غیر تخصصی بازی می کنند را بدست آورد.
وی افزود: اگر استقلال از ترکیب خود در پایتخت کشور عزیزمان ایران برابر العین، در امارات بهره می برد و از بازیکنانی مانند انصاری و برزای استفاده می کرد، می توانست همان جا ضربه نهایی را به این تیم بزند. از طرفی باید بگویم تیم العین به خوبی متوجه شده است بود که تیم استقلال جهت کسب تساوی به امارات آمده است و با توجه به این مسئله از هر راهی که توانست نفوذ کرد و برنده میدان شد. به طور حتم اگر استقلال نیم نگاهی به زدن گل داشت، هیچ وقت تیم العین موفق به برد نمی شد و این تیم اماراتی نمی توانست در زمین استقلال خیمه بزند. مطمئن باشید اگر می توانستیم در همان دقایق ابتدایی گل بزنیم تیم العین از هم پاشیده می شد.
همدانی توضیح داد: به نظر من منصوریان باید به شکل های گوناگونی بحث مدیریت، ارنج تیمش و کادرفنی تیمش را تقویت کند و ضعف های خود را پوشش دهد. مطمئنا با آوردن افرادی کارآمد در کادر تیم، وی می تواند ضعف ها را پوشش دهد.
پیشکسوت استقلال راجع به اینکه یک مربی چه مدارکی جهت مربیگری باید داشته باشد،افزود: معمولا باید مدارک A,B.و Cحرفه ای را در کارنامه خود داشته باشد.
وی راجع به اینکه یک مربی چه تجربه ای باید در دوران مربیگری خود داشته باشد،گفت: اعتقاد دارم تجربه در یک دوران طولانی بدست می آید. در مورد منصوریان هم قبلا اعلام کرده بودم که وی خیلی سریع به استقلال آمد ولی بعد از اینکه کارش را شروع کرد من یکی از حامیانش بودم و همچنان هم هستم آیا که ما نباید سرمایه سوزی کنیم.
همدانی افزود: ابتدا باید بدانیم نشانه از آوردن منصوریان به استقلال چه بوده هست. آیا منصوریان را آورده ایم که در استقلال تجربه وی را زیاد کردن بدهیم؟ بعد با این شرایط باید تاوانش را هم در نظر بگیریم. ولی اگر در طرف برابر منصوریان را جهت نجات استقلال آورده ایم که باید بدانیم اگر ذهن مان به این معطوف باشد، از دست او چیزی برنخواهد آمد. بنابراین باید به او وقت داده شود و ما نیز صبر و حوصله داشته باشیم و وی را حمایت کنیم تا منصوریان بتواند از تجربه امسال جهت آینده استفاده کند و با یک ریکاوری خوب، از هر لحاظ آماده لیگ هفدهم شود. بنابراین منصوریان باید پخته تر، آبدیده تر و آگاهانه تر واکنش‌ها کند و جهت به دست آوردن موفقیت باید تلاش کند. البته این را هم باید بگویم منصوریان انسان باهوشی است و معمولا افرادی که باهوش هستند در مربیگری نیز می توانند با هوش باشند. اعتقاد دارم منصوریان در ارنج تیمش مسئله دارد و به نوعی سیاست تیم حریف را تشخیص نمی دهد. ولی با تمام این تفاسیر در حال حاضر نمی توانیم وی را محکوم کنیم آیا که او نتیجه های بدی کسب نکرده و همچنین او زحمت و فشارهای زیادی را در استقلال کشیده و به نوعی باید بگوییم منصوریان حال با منصوریان ابتدای فصل تفاوت دارد. به نظرم وی امسال را با تجربه تر شروع خواهد کرد و به هر حال تغییرات تاوان دارد و این شکست سنگین شاید جهت منصوریان درس بزرگی باشد.
همدانی راجع به اینکه غلط های منصوریان در طول فصل تاکنون چه بوده است،گفت: یکی از مواردی که به ذهنم می رسد نحوه چیدمان وی هست. به طور مثال علی قربانی در بازی برابر العین در گوشه راست بازی کرد که این نوع چیدمان بازی، این بازیکن را محو می می کند. منصوریان ضعف هایی دارد که باید خودش پوشش دهد و کادر فنی را ترمیم کند.
پیشکسوت تیم فوتبال استقلال راجع به اینکه آیا رای به ماندن منصوریان در استقلال می دهد یا خیر،اظهار داشت: قطعا منصوریان باید. بماند از هواداران نیز یک تقدیر خاص می کنم که پشت تیم استقلال ایستاده اند و همچنین منصوریان و کادر فنی را حمایت کردند و به طور حتم باخت های سنگین سخت است و این باخت در تاریخ نوشته شد و هیچگاه فراموش نخواهد شد. ولی مهم به فراموشی سپردن این باخت است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: العین | سرمربی | استقلال | استقلال | منصوریان | سرمربی تیم | استقلال تهران | استقلال

پرونده علی منصوریان در دادگاه صاحبان مهم استقلال

پرونده علی منصوریان در دادگاه صاحبان مهم استقلال

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog