chapeaus آموزش شهروندخبرنگار اداره برق

chapeaus: آموزش شهروندخبرنگار اداره برق اتوبان روشن لامپ فیلم

گت بلاگز یزد یش‌بینی برداشت ۴۱ هزار تن محصول گندم از سطح مزارع زیر کشت در یزد

معاون اصلاح تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان یزد؛ پیش‌بینی می‌شود در این سال زراعی ۴۱ هزار تن گندم از سطح مزارع زیر کشت این محصول در یزد برداشت شود.

یش‌بینی برداشت ۴۱ هزار تن محصول گندم از سطح مزارع زیر کشت در یزد

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ معاون اصلاح تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان گفت: کار خرید گندم از 11 مرکز خرید شرکت های تعاونی روستایی در ابرکوه ، خاتم و بهاباد به وسیله شرکت های تعاونی روستایی و غله استان یزد شروع شده است است .

سیدعلی محمد ضیاء کاشانی با بیان اینکه قیمت خرید تضمینی گندم از کشاورزان در سال زراعی 96 – 95 از قرار هر کیلوگرم 13 هزار ریال هست، افزود: آینده نگری می شود بیش از 21 هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان با قیمت تضمینی خریداری شود.

این مسئول خاطرنشان کرد : سال گذشته با خرید بیش از 15 هزارتن از ابرکوه این شهرستان جهت سومین سال پیاپی رتبه نخست استان را درخرید گندم به خود تخصیص داده شده است داد ه و امیدواریم امسال نیز با خرید بیش از 16 هزارتن مقام نخست استان را کسب کند.

کاشانی با بیان اینکه 24 نفرکارشناس ناظر امر برداشت گندم دراستان هستند، اضافه کرد: جهت برداشت گندم 45 دستگاه کمباین بومی و مهاجر و همچنین 160 دستگاه دروگر شروع شده است و تا آخرهای تیرماه امسال ادامه دارد.

یش‌بینی برداشت ۴۱ هزار تن محصول گندم از سطح مزارع زیر کشت در یزد

معاون اصلاح تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان یزد با بیان اینکه 11 هزار و 200 هکتار سطح زیر کاشت گندم استان یزد هست، تصریح کرد: از این میزان سطح زیرکشت بیش از 41 هزار تن گندم برداشت می شود.

کاشانی تصریح کرد: به کشاورزان توصیه می شود گندم مازاد بر مصرف خود را به مراکز خرید بخش شخصی و تعاونی اعلام شده است به وسیله کار گروه خرید تضمینی گندم تحویل دهند.

وی خاطرنشان کرد: سطح زیرکاشت گندم و جو در این استان نسبت به سال های گذشته کم کردن نشان می دهد که علت مهم آن عوض کردن الگوی کشت و استمرار خشکسالی است.

معاون اصلاح تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان یزد عنوان کرد: هر سال از سطح 120 هزار و 565 هکتار اراضی قابل کشت بیش از یک میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در این استان تولید می شود.

معاون اصلاح تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان یزد؛ پیش‌بینی می‌شود در این سال زراعی ۴۱ هزار تن گندم از سطح مزارع زیر کشت این محصول در یزد برداشت شود.

انتهای پیام/ص

واژه های کلیدی: تضمینی | کشاورزی | استان یزد | استان یزد | برداشت گندم | جهاد کشاورزی | تولید گندم | محصول گندم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog